Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na Uczelni Jańskiego w Łomży

Na początek kwietnia przypadają zawsze Światowe Dni Autyzmu. Tak jest również w tym roku w Łomży.
O godzinie 9.00 w Auli Uczelni Jańskiego w Łomży rozpoczęły się łomżyńskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku odbywają się one w dniach 5-6 kwietnia 2018 roku.

Dzisiaj na Uczelni jańskiego w Łomży przez cały dzień odbywa się konferencja: "Droga przez autyzm". W ramach konferencji będziemy mogli zapoznać się z następującymi tematami:

• Pierwsze kroki przez autyzm - Diagnoza - Krajowe Towarzystwo Autyzmu w Białymstoku,
  • Rodzic i autyzm - okres przedszkolny - Ewa Mateszo-Półtorak,
  • Deficyty rozwojowe w ASD - komunikacja - Towarzystwo Autyzmu z Toruniu,
  • Codzienność autyzmu z rodzinie -  Agnieszka Łada
  • Dojrzewanie a autyzm - Uniwersytet warszawski i centrum zdrowia Dziecka w Warszawie - dr Monika Pudło
  • Zabawa inspirująca rozwój Przylądek Dobrej Nadziei - Adrian Borowik
  • Lekcje o autyzmie

Na kolejny dzień 6 kwietnia zaplanowano min.: "Niebieski Marsz" spod Parafii Krzyża Świętego w Łomży - godz. 12.45, o godzinie 15.30 -20.10 - koncert "Droga przez Autyzm" Hala Widowiskowo-Sportowa przy SP nr 9 w Łomży przy ulicy Księżnej Anny 18 w Łomży.