Przegląd bajek i filmów animowanych w Jańskim

W 2013 roku program ?Polskie Kino Młodego Widza? obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji w ponad 10 miastach w Polsce w tym także w Łomży zaplanowano projekcje filmów polskich i zagranicznych. Do akcji przyłączyła się również Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży.
    

W dniu 20 listopada 2013 r. w ramach programu odbył się przegląd filmów animowanych dla dzieci. W przeglądzie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych naszego regionu. Podczas spotkania dzieci mogły oglądać kultowe bajki Bolka i Lolka, którym towarzyszyły konkursy związane z bohaterami oglądanych bajek.
  

 Program został stworzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich z myślą o młodej widowni i jest zaproszeniem do aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej oraz spędzania wolnego czasu w kinie. Promuje polskie kino dla dzieci i młodzieży w Polsce oraz ma na celu przyciągnąć młodych widzów do kina, gdzie odbiór twórczości filmowej jest znacznie bardziej emocjonalny niż w telewizji czy na komputerze.

 

Galeria:

uczestnicy pokazu filmowego w Jańskim
Na pokazie filmowym był także clown
uczestnicy pokazu filmowego w Jańskim
uczestnicy pokazu filmowego w Jańskim